Strona główna FAQ

Posadzki betonowe – najczęściej zadawane pytania

Dlaczego należy konserwować posadzki betonowe?

Regularna konserwacja i renowacja posadzek przemysłowych wynika nie tylko z troski o ich atrakcyjny wygląd, ale przede wszystkim z chęci utrzymania ich w dobrej kondycji przez długi czas. Poprawnie wykonana usługa konserwacji betonu uodparnia go na skrajne temperatury oraz oddziaływanie potencjalnie szkodliwych czynników atmosferycznych, a także zabezpiecza go przed wchłanianiem wilgoci, pyleniem oraz ogólnym niszczeniem struktury z biegiem eksploatacji.

Do kogo skierowana jest oferta naprawy i czyszczenia posadzek betonowych?

Naszą ofertę kierujemy do klientów z całej Polski – zarówno indywidualnych, jak i instytucjonalnych, działających w obrębie dowolnych sektorów rynku. Do tej pory mieliśmy okazję współpracować m.in. z prywatnymi właścicielami domów i mieszkań, administratorami osiedli, centrami logistycznymi, sortowniami, hurtowniami, halami magazynowymi, placówkami oświatowymi i służby zdrowia. Obsługiwaliśmy również punkty handlowe i usługowe, obiekty rozrywkowe oraz sportowe, a także rozmaite zakłady produkcyjne i innego rodzaju wielkopowierzchniowe obiekty przemysłowe.

Czy renowacja posadzek przemysłowych jest bezpieczna dla otoczenia?

Wszystkie wykorzystywane przez nas metody pracy są w pełni bezpieczne dla ludzi oraz środowiska naturalnego. Realizując powierzone nam zadania, zawsze restrykcyjnie przestrzegamy wszelkich wymaganych norm BHP oraz wewnętrznych przepisów bezpieczeństwa funkcjonujących na terenie danego zakładu. Na wszystkie proponowane usługi udzielamy gwarancji na okres 5 lat.

Jakie czynności może obejmować kompleksowe czyszczenie posadzek betonowych?

W zależności od specyfiki danej podłogi oraz oczekiwań samego klienta, usługa czyszczenia posadzki betonowej może obejmować działania takie jak m.in.:

  • standardowe czyszczenie powierzchni ze śladów opon, obuwia i innych drobnych zabrudzeń powstających podczas codziennej eksploatacji,
  • usuwanie trwałych zanieczyszczeń podłogi (np. plam po klejach, olejach i innych cieczach przemysłowych) za pośrednictwem czyszczenia mechanicznego,
  • konserwacja oraz polimeryzacja podłóg w magazynie i na hali produkcyjnej zapewniająca długotrwałe efekty,
  • profesjonalna naprawa uszkodzonych elementów posadzki,
  • polerowanie oraz szlifowanie podłóg betonowych.

Wszelkie planowane działania, a także wszystkie narzędzia oraz środki czyszczące lub pielęgnacyjne zawsze konsultujemy z klientem i dobieramy tak, aby były odpowiednio dopasowane do warunków panujących w określonym obiekcie.

Na czym polega impregnacja posadzek betonowych?

Impregnacja czy też polimeryzacja posadzek przemysłowych wykonywana jest po jej gruntownym wyczyszczeniu oraz osuszeniu ze środków chemicznych. Proces ten polega na aplikacji na powierzchnię podłogi kilku warstw (standardowo od jednej do trzech) specjalistycznego preparatu, a następnie precyzyjnym rozprowadzeniu. Uzyskany w ten sposób beton polerowany odznacza się zwiększoną wytrzymałością i twardością, a także poprawionymi walorami estetycznymi.

Z jaką częstotliwością powinna być wykonywana impregnacja posadzek?

Pierwsza impregnacja posadzki powinna nastąpić na przestrzeni 1-2 tygodni od momentu jej wylania. Drugą warto zlecić po upływie około roku od rozpoczęcia użytkowania. Polimeryzacja podłóg betonowych jest szczególnie ważna właśnie w przypadku posadzek nowych, z uwagi na to, że proces wiązania się ich struktury potrafi trwać nawet do kilku miesięcy. W tym okresie duże znaczenie ma fakt, aby uzupełniać w nich krzemiany, dzięki czemu finalnie będą dobrze przygotowane do wieloletniej, wydajnej eksploatacji.

Jeśli chodzi natomiast o docelową impregnację posadzek już istniejących, usługi tej nie trzeba zlecać z częstotliwością raz na rok. Ważne jest jednak to, aby na bieżąco obserwować stan podłogi, zwłaszcza jeśli na co dzień znosi ona duże obciążenia i narażona jest na wiele potencjalnie szkodliwych czynników zewnętrznych. Kiedy zaobserwujemy pierwsze oznaki zużycia, takie jak np. miejscowe przetarcia, warto ponownie zamówić specjalistów od renowacji posadzek przemysłowych.

Co obejmuje naprawa posadzek betonowych?

Szczegółowy zakres wykonywanych przez nas prac naprawczych zależy od ogólnej kondycji podłogi oraz wytycznych przekazanych nam przez klienta. Usługa naprawy posadzki betonowej może uwzględniać przede wszystkim:

  • wypełnienie wszelkiego rodzaju skaz, zarysowań, pęknięć oraz powierzchniowych, punktowych lub liniowych ubytków,
  • likwidację kotew oraz innych elementów trwale osadzonych w posadzce,
  • profesjonalną wymianę lub naprawę uszkodzonych dylatacji,
  • kompleksową regenerację całej powierzchni podłogi lub jej konkretnych, dużych obszarów,
  • utylizację odpadów materiałowych powstałych podczas naprawy posadzki betonowej (w cenie każdego zlecenia).

Czy szlifowanie podłóg betonowych to dobry sposób na ich renowację?

Szlifowanie to jedno z ciekawszych rozwiązań z zakresu renowacji posadzek przemysłowych. Za pośrednictwem nowoczesnego zaplecza sprzętowego (uwzględniającego m.in. narzędzia diamentowe) usuwamy zniszczone, stare warstwy podłogi, a następnie impregnujemy, polerujemy oraz chemicznie utwardzamy nowo uzyskaną powierzchnię. Po zakończeniu całego procesu beton jest o wiele bardziej wytrzymały niż przedtem oraz – dzięki efektowi lustrzanego odbicia – doskonale się prezentuje.