Renowacja posadzek betonowych

Posadzki betonowe cały czas są narażone na działanie różnych niekorzystnych czynników, takich jak zmienne warunki pogodowe, urazy mechaniczne czy działanie środków chemicznych. To negatywnie wpływa na ich wygląd oraz użyteczność, dlatego renowacja posadzek betonowych staje się po jakimś czasie koniecznością. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi metodami na przywrócenie pierwotnego stanu posadzek w Państwa firmie lub domu.

Szlifowanie betonu jako sposób na renowację posadzek przemysłowych

Polerowanie betonu przynosi zaskakująco dobre efekty. Do jego przeprowadzenia używamy nowoczesnych maszyn oraz diamentowych narzędzi, które usuwają zniszczoną warstwę posadzki. To sprawia, że staje się ona znacznie wytrzymalsza i odporna na uszkodzenia. Następnym etapem renowacji posadzki betonowej jest chemiczne utwardzenie, wypolerowanie i impregnacja. Po wykonaniu tych wszystkich czynności beton jest nie tylko trwalszy, ale również doskonale wygląda – wytwarza się efekt lustrzanego odbicia.

Pozostałe metody renowacji posadzek betonowych

Oprócz szlifowania oferujemy też inne usługi w zakresie przywracania właściwości i estetyki zużytych posadzek. Zabrudzenia, które pojawiają się na podłodze w trakcie użytkowania, możemy wyczyścić przy pomocy specjalnych środków chemicznych i odpowiedniego sprzętu. Poradzimy sobie nawet z najcięższymi zabrudzeniami w bezpieczny sposób. Stosowana chemia jest zawsze dostosowywana do rodzaju powierzchni, aby nie naruszyć jej struktury.

Renowacja posadzek betonowych to także staranna konserwacja. Ma ona na celu zabezpieczenie podłoża przed uszkodzeniami, które mogą się zdarzyć po regeneracji. Markowe preparaty pomagają w utrzymaniu czystości – zapobiegają wnikaniu plam w posadzkę, chronią przed wilgocią oraz wzmacniają strukturę betonu. W ten sposób przedłuża się żywotność posadzek.

Renowacja posadzek przemysłowych dla poprawy ich przydatności

Polepszenie efektu wizualnego, wydłużenie trwałości i ochrona przed niekorzystnymi czynnikami to tylko część zalet, jakie niesie za sobą regeneracja posadzek. Warto jeszcze wspomnieć o pozostałych korzyściach, które mogą zaoferować przeprowadzane przez nas usługi.

Wypolerowana i zaimpregnowana posadzka nabiera właściwości antypoślizgowych. Dzięki temu nie trzeba stosować dodatkowych metod zabezpieczania (np. mat), a to przekłada się na oszczędność środków. Ta cecha przydaje się zwłaszcza w halach handlowo-usługowych czy miejscach publicznych, ale mogą na niej skorzystać także klienci indywidualni we własnych domach. Renowacja posadzek betonowych zmniejsza ponadto koszty eksploatacji. Nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na specjalną konserwację. Wystarczą do tego zwykłe środki, dostępne w każdym sklepie. Beton po regeneracji lepiej też znosi duże natężenie ruchu. Wysoka odporność na ścieranie jest atutem zwłaszcza w miejscach intensywnego użytkowania.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego w sprawie renowacji posadzek przemysłowych. Z chęcią przedstawimy darmową prezentację stosowanych przez nas technologii oraz bezpłatnie wycenimy usługę.