Strona główna Blog >Ile wylewki na ogrzewanie podłogowe

Ile wylewki na ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe to niezwykle korzystne rozwiązanie, które z każdym rokiem zyskuje na popularności. Duże korzyści finansowe, wygoda użytkowania oraz funkcjonalność sprawiają, że każdego roku coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w tzw. podłogówkę.

Montaż tego typu instalacji wymaga jednak sporych nakładów pracy oraz planowania, w tym tego, jaka grubość wylewki na ogrzewanie podłogowe będzie najlepsza. Jeżeli szukasz odpowiedzi na to pytanie, znajdziesz ją w naszym artykule.

Ile wylewki na ogrzewanie podłogowe?

Na samym początku warto dowiedzieć się, jakie korzyści niesie za sobą instalacja ogrzewania podłogowego. Przede wszystkim technologia ta jest bardzo często kompatybilna z innymi systemami pozyskiwania ciepła, takimi jak pompy ciepła, kolektory itp., co umożliwia stworzenie zbilansowanego systemu zarządzania w domu.

Ogrzewanie podłogowe jest również bardzo funkcjonalne, a także pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni, która musiałaby zostać przeznaczona na kaloryfery lub inne przewody związane z przekazywaniem ciepła. Wyraźnie więc widać, że montaż tego systemu jest bardzo korzystną decyzją.

Jego instalacja wymaga jednak odpowiedniego przygotowania – należy położyć podkład podłogowy oraz wylewkę. Jak powinny wyglądać oraz jakie produkty warto wykorzystać w tym celu?

Pierwszym krokiem do ogrzewania podłogowego jest inwestycja w wysokiej jakości podkłady podłogowe. W tym przypadku warto skorzystać z modeli samopoziomujących, które cechują się płynną strukturą oraz zapewniają wysokie bezpieczeństwo przewodom grzewczym.

Ile centymetrów wylewki na ogrzewanie podłogowe? Zanim odpowiemy na to pytanie, warto zwrócić uwagę na to, że jej poziom będzie zależny od tego, jak dużo czasu możemy przeznaczyć na przygotowanie gruntu. Jeżeli zależy nam na szybkiej instalacji, musimy wówczas zdecydować się na podkłady, które to umożliwiają.

Najszybszy czas nagrzewania to ok. 3 dni po położeniu tej warstwy, inne modele wymagają czasu oczekiwania od 7 do nawet 28 dni. Nasza firma oferuje wszystkie rodzaje podkładów podłogowych. Co więcej, jesteśmy w stanie dobrać najbardziej pasujące do potrzeb klientów.

Jaka grubość wylewki na ogrzewanie podłogowe?

Zastanawiając się, jaka powinna być głębokość wylewki na ogrzewanie podłogowe, warto zapamiętać, że standardowa wartość wynosi ok. 5 centymetrów. To odpowiednia głębokość, która pozwoli przykryć wszystkie przewody grzewcze, a jednocześnie zapewni im bezpieczeństwo. Tę uśrednioną wielkość stosuje się w większości przypadków ogrzewania podłogowego, warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że może się różnić w zależności od wybranego systemu oraz specyfiki kabli.

Każdorazowo decyzję dotyczącą wylewki podejmuje specjalista posiadający wiedzę oraz doświadczenie dotyczące instalacji systemów podłogowych. Warto skonsultować się z profesjonalistą, aby nie popełnić znaczącego błędu, który mógłby zaważyć na komforcie stosowania tego rozwiązania. Nowoczesne systemy podłogowe, w tym samoregulujące się podkłady pozwalają na stworzenie wylewki nawet o grubości 3,5 cm – ta niewielka różnica ma jednak ogromne znaczenie w przypadku bezwładności cieplnej instalacji oraz obciążenia samego stropu.

Kiedy już wiemy, ile wylewki na ogrzewanie podłogowe stanowi optymalną wartość, warto zastanowić się nad samym materiałem. Ta warstwa powinna być bezpieczna dla przewodów, charakteryzować się wysoką jakością oraz wytrzymałością na obciążenie. Warto zdecydować się tutaj na solidne materiały oraz komponenty – będą gwarancją długiego oraz bezproblemowego użytkowania systemu. Awaria w tym wypadku oznaczałaby znaczne koszty związane z naprawą. Często taka sytuacja wiąże się również z remontem mieszkania lub domu.

Nasza firma kompleksowo realizuje zlecenia związane z regeneracją posadzek, w tym czyszczeniem oraz konserwacją. Świadczone przez nas usługi charakteryzują się wysoką jakością, trwałością i gwarancją niezawodności. Jesteśmy w stanie dostosować się do wymagań klienta, tak aby spełnić wszystkie jego potrzeby. Zachęcamy do przejrzenia wszystkich naszych propozycji.
Chcesz odmienić wygląd betonowej posadzki?


Zamów bezpłatną wycenę


Darmowa
prezentacja
5 lat
gwarancji

ZOBACZ TAKŻE