Strona główna Regeneracja posadzek

Regeneracja posadzek

Skuteczna regeneracja posadzek może znacząco przedłużyć żywotność podłoża, zarówno pod względem użytkowym, jak i estetycznym. Z pewnością też koszt tego rodzaju działań jest znacząco niższy niż w przypadku całkowitej wymiany nawierzchni. Zastosowanie różnego rodzaju technologii pozwala na uzyskanie efektów niezbędnych w konkretnym przypadku.

Regeneracja posadzek betonowych

Posadzki za sprawą dużej eksploatacji ulegają degradacji. W zależności od stopnia zużycia, a także rodzaju materiałów, niezbędne będzie dokonanie różnego rodzaju działań. Technologie te obejmują działania na sucho, na mokro bądź z wykorzystaniem chemii. Oferujemy prace z zakresu zarówno napraw uszkodzeń i pęknięć, jak i wymiany dylatacji nacinanych i konstrukcyjnych.

Działania z wykorzystaniem narzędzi takich jak kamień diamentowy o gradacji 70, a także dysk kompozytowy o gradacji 100 odbywają się metodą na mokro. Sposób ten stosujemy w przypadku pełnego szlifu (PS) oraz eko szlifu (ES). PS obejmuje głębokie szlifowanie, polerowanie, a także utwardzanie i dwustopniową impregnację posadzki betonowej. Do tego celu wykorzystujemy ciężkie urządzenie, które pracuje za sprawą wysokich obrotów. Użyte tutaj zostają także siatki diamentowe i pad. ES natomiast głęboko doczyszcza za sprawą lekkiego szlifowania. Powierzchnia zostaje następnie wypolerowana, utwardzona i zaimpregnowana dwuwarstwowo. Środki wykorzystywane do utwardzenia i impregnacji są głęboko penetrującymi specyfikami chemicznymi.
Chcesz odmienić wygląd betonowej posadzki?


Zamów bezpłatną wycenę


Darmowa
prezentacja
5 lat
gwarancji

Do zastosowania metody na sucho używamy dysku kompozytowego o gradacji 400 bądź 800, padu diamentowego ShinePro 1800 i ShinePro Buff. Dyski diamentowe 400 i 800, a także pad ShinePro 1800 używane są w każdym procesie, zarówno PS, ES, jak i w technologii DP (doczyszczenie posadzek) i DPI (doczyszczanie posadzek + impregnacja).

Technologia DP polega, podobnie jak ES, na głębokim oczyszczeniu, polerowaniu i utwardzaniu powierzchni. Tutaj natomiast impregnacja ma jedną warstwę. Urządzenie wykorzystywane do tych działań jest wysokoobrotowe z siatkami i padami diamentowymi.

Metoda DPI natomiast pozostaje bardzo zbliżona do technologii ES.

Regeneracja posadzek przemysłowych

Oferujemy cztery technologie regeneracji posadzek betonowych do wyboru. Stosujemy autorskie rozwiązania, a koszt czyszczenia staje się dzięki temu niższy o połowę. Jesteśmy w stanie zadbać nawet o 1000 m2 posadzek przemysłowych na dobę.

Regeneracja posadzek wpływa na komfort pracy w pomieszczeniach, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo pracowników na hali bądź w magazynie. Usuwamy zniszczenia takie jak pęknięcia czy nierówności, nadając powierzchni gładkość, co pozytywnie wpływa wiele aspektów funkcjonowania, np. nie zostaną uszkodzone maszyny przemysłowe. Czasem również na początku najmu danej powierzchni normy prawne zakładają przeprowadzenie tego rodzaju regeneracji, gdy posadzka nie spełnia warunków.

Jesteśmy zespołem profesjonalistów. 20 lat działalności na rynku sprawiło, że zebrane przez nas wiedza i doświadczenie wykorzystywane są przez nas w każdym rodzaju działań. Szybkość i precyzja to nasze atuty. Bez względu na lokalizację i rodzaj przestrzeni chętnie podejmujemy się regeneracji posadzek. Zapraszamy do kontaktu.