Strona główna Naprawa posadzek

Renowacja i naprawa posadzek przemysłowych

Renowacja posadzek betonowych – zalety

Posadzki betonowe cały czas są narażone na działanie różnych niekorzystnych czynników, takich jak zmienne warunki pogodowe, urazy mechaniczne czy działanie środków chemicznych. To negatywnie wpływa na ich wygląd oraz użyteczność, dlatego renowacja posadzek betonowych staje się po jakimś czasie koniecznością. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi metodami na przywrócenie pierwotnego stanu posadzek w Państwa firmie lub domu.

Szlifowanie betonu jako sposób na renowację posadzek przemysłowych

Polerowanie betonu przynosi zaskakująco dobre efekty. Do jego przeprowadzenia używamy nowoczesnych maszyn oraz diamentowych narzędzi, które usuwają zniszczoną warstwę posadzki. To sprawia, że staje się ona znacznie wytrzymalsza i odporna na uszkodzenia. Następnym etapem renowacji posadzki betonowej jest chemiczne utwardzenie, wypolerowanie i impregnacja. Po wykonaniu tych wszystkich czynności beton jest nie tylko trwalszy, ale również doskonale wygląda – wytwarza się efekt lustrzanego odbicia.

Pozostałe metody renowacji posadzek betonowych

Oprócz szlifowania oferujemy też inne usługi w zakresie przywracania właściwości i estetyki zużytych posadzek. Zabrudzenia, które pojawiają się na podłodze w trakcie użytkowania, możemy wyczyścić przy pomocy specjalnych środków chemicznych i odpowiedniego sprzętu. Poradzimy sobie nawet z najcięższymi zabrudzeniami w bezpieczny sposób. Stosowana chemia jest zawsze dostosowywana do rodzaju powierzchni, aby nie naruszyć jej struktury.

Renowacja posadzek betonowych to także staranna konserwacja. Ma ona na celu zabezpieczenie podłoża przed uszkodzeniami, które mogą się zdarzyć po regeneracji. Markowe preparaty pomagają w utrzymaniu czystości – zapobiegają wnikaniu plam w posadzkę, chronią przed wilgocią oraz wzmacniają strukturę betonu. W ten sposób przedłuża się żywotność posadzek.

Renowacja posadzek przemysłowych dla poprawy ich przydatności

Polepszenie efektu wizualnego, wydłużenie trwałości i ochrona przed niekorzystnymi czynnikami to tylko część zalet, jakie niesie za sobą regeneracja posadzek. Warto jeszcze wspomnieć o pozostałych korzyściach, które mogą zaoferować przeprowadzane przez nas usługi.

Wypolerowana i zaimpregnowana posadzka nabiera właściwości antypoślizgowych. Dzięki temu nie trzeba stosować dodatkowych metod zabezpieczania (np. mat), a to przekłada się na oszczędność środków. Ta cecha przydaje się zwłaszcza w halach handlowo-usługowych czy miejscach publicznych, ale mogą na niej skorzystać także klienci indywidualni we własnych domach. Renowacja posadzek betonowych zmniejsza ponadto koszty eksploatacji. Nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na specjalną konserwację. Wystarczą do tego zwykłe środki, dostępne w każdym sklepie. Beton po regeneracji lepiej też znosi duże natężenie ruchu. Wysoka odporność na ścieranie jest atutem zwłaszcza w miejscach intensywnego użytkowania.

Naprawa posadzek przemysłowych

Nie ma niezniszczalnych posadzek. Wszystkie prędzej czy później doznają różnego rodzaju ubytków. Dlatego naprawa posadzek przemysłowych w pewnym momencie ich eksploatacji staje się koniecznością, jeśli chce się utrzymać ich właściwości i wygląd. W tym celu warto skorzystać z usług fachowców, którzy wiedzą jak przywrócić użyteczność podłoża i zabezpieczyć je przed dalszymi zniszczeniami.

Profesjonalna naprawa nawierzchni betonowych

Proponujemy kompleksowy remont powierzchni obejmujący naprawę uszkodzeń oraz wzmocnienie betonu. Nasza firma zajmuje się naprawą posadzek przemysłowych niezależnie od stopnia i rodzaju zniszczenia. Prace obejmują m.in.:

  • usuwanie pęknięć i kotew,
  • wypełnianie ubytków i zarysowań,
  • wymianę dylatacji,
  • regenerację zniszczonych części posadzki,
  • naprawa punktowych, liniowych i powierzchniowych uszkodzeń.

Remont posadzki przemysłowej możemy zakończyć również jej impregnacją. Za pomocą markowych środków chemicznych i specjalistycznych maszyn zapewniamy ochronę struktury betonu przed przyszłymi urazami mechanicznymi i działaniem niekorzystnych warunków (np. atmosferycznych). To opcja, która w znaczący sposób wydłuża żywotność posadzki i przygotowuje ją na intensywną eksploatację.

Do pracy wykorzystujemy najnowsze rozwiązania technologiczne. Dzięki temu możemy zagwarantować wysoki poziom usługi i szybki termin realizacji. Naprawa posadzki przemysłowej może potrwać jedynie kilka godzin przy niewielkich powierzchniach. W stanowczej większości przypadków nie zajmuje to nam więcej niż jeden dzień roboczy.

Po zakończonym zleceniu bierzemy na siebie obowiązek utylizacji odpadów powstałych wskutek prac remontowych.

Zalety naprawy posadzek przemysłowych

Naprawa podłoża jest znacznie tańsza niż skonstruowanie nowej posadzki, a więc decydując się na remont, można zaoszczędzić pieniądze. Naprawa powierzchni betonowych sprawia również, że posadzka nabiera dodatkowej ochrony (za sprawą impregnacji), co jeszcze bardziej zmniejsza koszty eksploatacji.

Działania naprawcze nie pozostają bez wpływu na estetykę powierzchni. Bez uszczerbków prezentuje się znacznie lepiej. W ramach oferowanych usług możemy również nadać lub przywrócić posadzce połysk w stopniu mat, półmat oraz wysoki połysk. Warto również dodać, że zreperowana powierzchnia staje się łatwiejsza w codziennej konserwacji, co pomaga utrzymać ją w czystości przez dłuższy czas.

Bezpieczeństwo remontu posadzki przemysłowej

Stosowane przez nas metody, a także używane wypełnienia i zaprawy są całkowicie bezpieczne dla środowiska i ludzi. Podczas pracy przestrzegamy obowiązujących w danym zakładzie norm i przepisów BHP. Możemy również dostosować się do wymagań klienta dotyczących czasu wykonania naprawy posadzki przemysłowej. Pracujemy zarówno nocą, jak i w dni wolne.

Wszystkich zainteresowanych naprawą nawierzchni betonowych zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i przygotujemy niezobowiązującą wycenę zlecenia. Na nasze usługi udzielamy 5-letniej gwarancji.
Chcesz odmienić wygląd betonowej posadzki?


Zamów bezpłatną wycenę


Darmowa
prezentacja
5 lat
gwarancji

Regeneracja posadzek przemysłowych