Strona główna Szlifowanie betonu Szczecin

Szlifowanie betonu Szczecin

Szlifowanie betonu jest jednym z ważniejszych działań podczas budowy bądź remontu wszelkich obiektów mieszkalnych i przemysłowych. Wykonywane jest ono w celu wyrównania betonowej powierzchni. Dzięki temu procesowi staje się ona gładka, a także błyszcząca i łatwa do utrzymania w czystości. Szlifowanie betonu pozwala nam na pozbycie się wszelkich niepotrzebnych elementów podłoża. Dodatkowo dzięki przeprowadzeniu tego procesu w fachowy sposób jesteśmy w stanie otworzyć w posadzce pory.

 

Szlifowanie betonu – Szczecin

Szlifowanie betonu pozwala na usunięcie mleczka cementowego, a także wszelkich wypukłości oraz zanieczyszczeń. Proces ten tworzy gładką, czasami wręcz wypolerowaną powierzchnię. Efekt, jaki osiągniemy, uzależniony jest od gradacji użytych materiałów ściernych, a także rodzaju szlifowanego podłoża. W przypadku wykonywania obróbki zgrubnej powinniśmy wykorzystać segmenty o niskiej gradacji wynoszącej pomiędzy 20 a 40, zaś w przypadku wygładzenia lub wypolerowania podłoża zalecane jest używanie segmentów o wysokiej gradacji od 60–80.

Podczas szlifowania betonu tarcza lub segmenty diamentowe poruszają się ruchem kolistym powierzchni – to właśnie dlatego efektem prac jest wygładzone podłoże. Często jednak zdarza się, że po wykonaniu szlifowania posadzki betonowej pozostają na niej koliste wzory oraz jaśniejsze i ciemniejsze pola. Może być to spowodowane zbyt szybką obsługą używanej szlifierki, a także bardzo nierówną powierzchnią posadzki. Dlatego tak ważne jest, aby szlifowanie betonu pozostawić profesjonalistom posiadającym odpowiednią wiedzę, doświadczenie, umiejętności, a także specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu cały proces przebiegnie gładko i bezproblemowo.

 

Profesjonalne szlifowanie betonu w Szczecinie – oferta

Szlifowanie betonu w zależności od intensywności obróbki może odbywać się przy użyciu różnych maszyn oraz papierów ściernych. Wyróżniamy tutaj szlifowanie papierem ściernym, kamieniem bądź segmentami diamentowymi. Jak łatwo się domyślić, szlifowanie papierem ściernym jest najlżejszą formą przygotowania powierzchni. Odbywa się ono za pomocą szlifierki kątowej bądź lekkiej. W tym przypadku zalecane jest użycie papieru ściernego o średnicy 400 mm i gradacji od 60 do 80.

Wspomniane szlifowanie kamieniem było kiedyś niezwykle popularnym zabiegiem, jednak w obecnych czasach ten sposób aplikacji jest dość rzadko używany. Metoda ta została wyparta przez szlifierki diamentowe, których niewątpliwą zaletą jest duża wszechstronność. Dodatkowo większość tego typu urządzeń umożliwia ich użytkownikom łatwą wymianę diamentów, przez co można obsługiwać nimi wszelkie rodzaje podłóg, począwszy od miękkiego anhydrytu, aż po twardy beton konstrukcyjny. Jeśli chodzi o szlifowanie kamieniem, świetnie sprawdzało się ono w przypadku miękkiego betonu. Wszelkie prace wykonywane były ciężką szlifierką do podłóg, do której przymocowane były kamienne elementy.

Jeśli zatem zastanawiasz się nad odpowiednią metodą szlifowania betonu, bez wahania skontaktuj się z nami, a my dobierzemy właściwy sposób oraz narzędzia, tak aby umożliwiły one jak najlepsze oczyszczenie i przygotowanie Twojego podłoża.
Chcesz odmienić wygląd betonowej posadzki?


Zamów bezpłatną wycenę


Darmowa
prezentacja
5 lat
gwarancji