Polerowny beton – zalety rozwiązania
Technologia betonu polerowanego pozwala szybko uzyskać trwałą i efektowną posadzkę w biurze, domu czy zakładzie przemysłowym.
Polega ona na specjalistycznej obróbce powierzchni betonowej (nowej lub eksploatowanej) metodami szlifierskimi i polerskimi, przy użyciu odpowiednio dobranej, profesjonalnej chemii. Technologia doskonale sprawdza się przy renowacji starych, zniszczonych, nieestetycznych posadzek.

Ze względu na szczególne walory użytkowe i wizualne, posadzki z betonu szlifowanego wykonuje się w zakładach produkcyjnych, sklepach, hurtowniach, biurowcach, centrach logistycznych, placówkach medycznych i edukacyjnych, ośrodkach sportowych, obiektach sakralnych oraz na dworcach, lotniskach i parkingach. Znajduje również zastosowanie w budownictwie jedno- i wielorodzinnym.
Długoletnia żywotność i lustrzany blask
Regeneracja posadzki wpływa na estetyke powierzchni, ponadto przekłada się na bezpieczeństwo i komfort pracy w hali lub magazynie. Usługa ta może okazać się także niezbędna w innych okolicznościach, na przykład w trakcie dostosowywania wynajmowanej przestrzeni do wymogów nowego zakładu pracy.

Faktura zbliżona do marmuru
i różne opcje wykończenia
(wysoki połysk, półmat, mat)

Wysoka odporność na
obciążenia, ścieranie, pylenie
i środki chemiczne oraz
łatwe czyszczenie

Szybka, stosunkowo prosta
i ekonomiczna realizacja
z minimalną ilością odpadów

Chcesz odmienić wygląd betonowej posadzki?
Zamów bezpłatną wycenę
prezentacja
gwarancji
Polerowanie betonu etapy działania
Polerowanie betonu jest konieczne w przypadku chęci utrzymania wysokiego poziomu higieny eksploatowanych pomieszczeń. Zalety powierzchni pokrytych polimerami z pewnością szybko docenią nie tylko ich użytkownicy, ale także osoby sprzątające. Jakie są etapy polimeryzacji podłóg i w jaki sposób utrzymać później posadzkę w idealnym stanie?
Jak wygląda proces polerowania betonu?
Polerowanie betonu, to proces, który składa się z następujących etapów:
- Przygotowanie powierzchni – odkurzenie lub zamiecenie podłogi, a następnie oczyszczanie mechaniczne i ręczne, którego celem jest zlikwidowanie zanieczyszczeń, starych plam olejowych i poprzedniej struktury polimerowej. Po usunięciu brudu, posadzkę należy umyć wodą, a później dokładnie wytrzeć i osuszyć za pomocą czystej ściereczki lub mopa.
- Polimeryzacja – nałożenie struktury polimerowej, a najlepiej kilku warstw polimerów. Liczba powłok zależy od tego, jak bardzo posadzka jest chłonna i często użytkowana. Na obszarach mocno eksploatowanych warto nanieść warstwę dodatkową. Na tym etapie bardzo ważne jest kładzenie polimeru dopiero w momencie, gdy podłoga jest całkowicie sucha. Duże znaczenie ma też czas schnięcia powłoki, który zależy od temperatury otoczenia, wilgotności powietrza, rodzaju użytego polimeru, chłonności posadzki, miejsca instalacji. Najczęściej wynosi ok. godziny.
- Dodatkowo może być wykonane polerowanie, mające na celu utwardzenie i umocnienie wszystkich warstw polimeru.
Powierzchnie z polerowanego betonu cieszą oko estetycznym wyglądem przez wiele lat, pod warunkiem że są odpowiednio konserwowane i pielęgnowane. Aby posadzka prezentowała się elegancko, do jej czyszczenia należy używać wyłącznie profesjonalnych środków i właściwych technik sprzątania. Dobrze, jeśli wykorzystywane preparaty mają w swoim składzie takie same polimery jak te użyte w warstwie polimerowej.
Polimeryzacja podłóg może być wykonana m.in. na następujących powierzchniach: PCV, linoleum, kauczuk, marmoleum, tarkett. Koszt usługi zależy głównie od rodzaju i stanu posadzki, stopnia zużycia, liczby warstw polimerów, a także użytych środków chemicznych. Beton polerowany jest szczególnie polecany w instytucjach o dużym natężeniu ruchu, m.in. w szkołach, szpitalach, urzędach, fabrykach i firmach.
Zalety polerowanego betonu
- Powłoka polimerowa chroni podłogę przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak zarysowania.
- Polimeryzacja podłóg podnosi walory estetyczne powierzchni, posadzka zyskuje mat lub połysk.
- Podłogę szybciej się sprząta i jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości, ponieważ cząsteczki brudu nie wnikają w wykładzinę. Zanieczyszczenia można usunąć zwykłym mopem, bez konieczności użycia mocnych środków chemicznych. Ważne, aby nie stosować tych samych ścierek, które używane są na innych powierzchniach.
- Polimery wykazującą właściwości antypoślizgowe oraz antystatyczne (osadza się mniej kurzu i brudu).
- Podłoga pokryta powłoką polimerową ma dłuższą żywotność.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do skorzystania z usług doświadczonych specjalistów.