Strona główna Beton polerowany

Polerowanie posadzki betonowej – zalety rozwiązania

Technologia betonu polerowanego pozwala szybko uzyskać trwałą i efektowną posadzkę w biurze, domu czy zakładzie przemysłowym.

Polega ona na specjalistycznej obróbce powierzchni betonowej (nowej lub eksploatowanej) metodami szlifierskimi i polerskimi, przy użyciu odpowiednio dobranej, profesjonalnej chemii. Technologia doskonale sprawdza się przy renowacji starych, zniszczonych, nieestetycznych posadzek.

Ze względu na szczególne walory użytkowe i wizualne, posadzki z betonu szlifowanego wykonuje się w zakładach produkcyjnych, sklepach, hurtowniach, biurowcach, centrach logistycznych, placówkach medycznych i edukacyjnych, ośrodkach sportowych, obiektach sakralnych oraz na dworcach, lotniskach i parkingach. Znajduje również zastosowanie w budownictwie jedno- i wielorodzinnym.

Długoletnia żywotność i lustrzany blask

Regeneracja posadzki wpływa na estetyke powierzchni, ponadto przekłada się na bezpieczeństwo i komfort pracy w hali lub magazynie. Usługa ta może okazać się także niezbędna w innych okolicznościach, na przykład w trakcie dostosowywania wynajmowanej przestrzeni do wymogów nowego zakładu pracy.

DESIGN

Faktura zbliżona do marmuru
i różne opcje wykończenia
(wysoki połysk, półmat, mat)
FUNKCJONALNOŚĆ

Wysoka odporność na
obciążenia, ścieranie, pylenie
i środki chemiczne oraz
łatwe czyszczenie
EKO-ROZWIĄZANIE

Szybka, stosunkowo prosta
i ekonomiczna realizacja
z minimalną ilością odpadówChcesz odmienić wygląd betonowej posadzki?


Zamów bezpłatną wycenę


Darmowa
prezentacja
5 lat
gwarancji

Polerowanie posadzki betonowej – etapy działania

Polerowanie betonu jest konieczne w przypadku chęci utrzymania wysokiego poziomu higieny eksploatowanych pomieszczeń. Zalety powierzchni pokrytych polimerami z pewnością szybko docenią nie tylko ich użytkownicy, ale także osoby sprzątające. Jakie są etapy polerowania i w jaki sposób utrzymać później posadzkę w idealnym stanie?

Polerowanie posadzki betonowej – jak wygląda proces?

Polerowanie betonu, to proces, który składa się z następujących etapów:

  • Przygotowanie powierzchni – odkurzenie lub zamiecenie podłogi, a następnie oczyszczanie mechaniczne i ręczne, którego celem jest zlikwidowanie zanieczyszczeń, starych plam olejowych i poprzedniej struktury polimerowej. Po usunięciu brudu, posadzkę należy umyć wodą, a później dokładnie wytrzeć i osuszyć za pomocą czystej ściereczki lub mopa.
  • Polimeryzacja – nałożenie struktury polimerowej, a najlepiej kilku warstw polimerów. Liczba powłok zależy od tego, jak bardzo posadzka jest chłonna i często użytkowana. Na obszarach mocno eksploatowanych warto nanieść warstwę dodatkową. Na tym etapie bardzo ważne jest kładzenie polimeru dopiero w momencie, gdy podłoga jest całkowicie sucha. Duże znaczenie ma też czas schnięcia powłoki, który zależy od temperatury otoczenia, wilgotności powietrza, rodzaju użytego polimeru, chłonności posadzki, miejsca instalacji. Najczęściej wynosi ok. godziny.
  • Dodatkowo może być wykonane polerowanie, mające na celu utwardzenie i umocnienie wszystkich warstw polimeru.

Powierzchnie z polerowanego betonu cieszą oko estetycznym wyglądem przez wiele lat, pod warunkiem że są odpowiednio konserwowane i pielęgnowane. Aby posadzka prezentowała się elegancko, do jej czyszczenia należy używać wyłącznie profesjonalnych środków i właściwych technik sprzątania. Dobrze, jeśli wykorzystywane preparaty mają w swoim składzie takie same polimery jak te użyte w warstwie polimerowej.

Polimeryzacja podłóg może być wykonana m.in. na następujących powierzchniach: PCV, linoleum, kauczuk, marmoleum, tarkett. Koszt usługi zależy głównie od rodzaju i stanu posadzki, stopnia zużycia, liczby warstw polimerów, a także użytych środków chemicznych. Beton polerowany jest szczególnie polecany w instytucjach o dużym natężeniu ruchu, m.in. w szkołach, szpitalach, urzędach, fabrykach i firmach.

Zalety betonu polerowanego

  • Powłoka polimerowa chroni podłogę przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak zarysowania.
  • Polimeryzacja podnosi walory estetyczne powierzchni, posadzka zyskuje mat lub połysk.
  • Podłogę szybciej się sprząta i jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości, ponieważ cząsteczki brudu nie wnikają w wykładzinę. Zanieczyszczenia można usunąć zwykłym mopem, bez konieczności użycia mocnych środków chemicznych. Ważne, aby nie stosować tych samych ścierek, które używane są na innych powierzchniach.
  • Polimery wykazującą właściwości antypoślizgowe oraz antystatyczne (osadza się mniej kurzu i brudu).
  • Podłoga pokryta powłoką polimerową ma dłuższą żywotność.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do skorzystania z usług doświadczonych specjalistów.

Czytaj więcej

Kiedy warto zdecydować się na polerowanie posadzki betonowej?

Mimo że posadzki wykonane z betonu wyróżniają się niezwykłą trwałością, nie są niezniszczalne. Z tego też powodu niektóre z nich po pewnym czasie lub intensywnym użytkowaniu wymagają renowacji, która pozytywnie wpłynie nie tylko na ich wygląd, ale również wytrzymałość. Warto jednak pamiętać o tym, że im więcej zniszczeń pojawi się na posadzce i w im gorszym będzie ona stanie, tym trudniej będzie przywrócić ją do idealnego wyglądu. Z tego też powodu wiele osób popełnia błąd, decydując się na polerowany beton dopiero wtedy, gdy na posadzce pojawiają się widoczne pęknięcia, ubytki czy bardzo głębokie zarysowania. Warto dowiedzieć się, kiedy beton polerowany będzie najlepszym rozwiązaniem i zyskać posadzkę, które będzie się bardzo dobrze prezentowała oraz wytrzyma w nienaruszonym stanie wiele kolejnych lat.

Polerowanie posadzki betonowej to dobry pomysł, kiedy zauważymy, że na podłodze pojawia się coraz więcej zarysowań i beton coraz szybciej się ściera. Tego typu proces możemy łatwo dostrzec przede wszystkim w przypadku większych magazynów czy hal produkcyjnych. Wynika to z faktu, że w tego typu miejscach często znajdują się gabaryty lub ciężkie regały, które negatywnie wpływają na stan posadzki. Ponadto posadzki z betonu w fabrykach niemalże każdego dnia są poddane bardzo intensywnej eksploatacji. Z tego powodu szybciej dostrzeżemy na nich pierwsze ślady zużycia. Nie bez znaczenia okazują się również trudne do usunięcia zabrudzenia, które często pojawiają się w podobnych miejscach.

Rozważając sens renowacji posadzki betonowej, powinniśmy jednak pamiętać o tym, że okaże się ona również niezwykle przydatna w domach jednorodzinnych czy budynkach użyteczności publicznej, takich jak szkoły, centra handlowe, markety czy szpitale. Wbrew pozorom polerowany beton to godne uwagi rozwiązanie nie tylko w przypadku poważnych zabrudzeń i zniszczeń – okazuje się on również ciekawą opcją w celu odświeżenia posadzki oraz nadaniu jej nowoczesnego i nieskazitelnego wyglądu. W efekcie beton polerowany możemy coraz częściej spotkać w muzeach, centrach handlowych czy prywatnych domach, które wyróżniają się nowoczesnym stylem.

Dlaczego polerowanie posadzki betonowej pozwoli nam na zaoszczędzenie pieniędzy?

Choć wiele osób o tym zapomina, systematyczne dbanie o betonową posadzkę znacznie zwiększa jej żywotność, co sprawia, że możemy zapomnieć o konieczności przeprowadzania kolejnych remontów na długie lata. Z tego też powodu polerowany beton okazuje się bardzo dobrym rozwiązaniem, kiedy zależy nam na sprawnym odnowieniu posadzki i poprawie jej trwałości. Dzieje się tak, ponieważ poszczególne etapy polerowania betonu sprawiają, że wszystkie warstwy posadzki są dodatkowo utwardzone i tym samym bardziej odporne na takie uszkodzenia jak zarysowania czy ścieranie się. Co więcej, polerowany beton bardzo dobrze się prezentuje i zazwyczaj nie wymaga korzystania z różnego rodzaju ozdób. Dlatego też będzie godną uwagi inwestycją dla osób, którym zależy na trwałych i świetnie wyglądających rozwiązaniach.