Strona główna Blog >Ile kosztuje posadzka żywiczna

Ile kosztuje posadzka żywiczna

Ogrom osób, które zarządzają halami produkcyjnymi lub magazynowymi, decyduje się na położeniu we wnętrzu posadzek żywicznych. To rozwiązanie nie tylko zapewnia wysoki poziom estetyki, a więc i pozytywnie wpływa na samopoczucie pracowników. To także sposób na zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa wszystkim osobom, które wykonują swoje obowiązki we wnętrzu obiektu. Co więcej, posadzka żywiczna nie posiada żadnych łączeń oraz jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości.

Posadzka żywiczna – ile kosztuje i co wchodzi w skład obliczonej ceny?

Zanim poznamy konkretne kwoty, warto dowiedzieć się, co zazwyczaj składa się na cały koszt położenia posadzki żywicznej w hali. Pierwszy z elementów to materiały potrzebne do wykonania nawierzchni. Wśród nich wymienia się konkretny rodzaj żywicy, preparat gruntujący, lakier do zabezpieczenia, produkty do położenia warstwy antypoślizgowej, która zapewni bezpieczeństwo, a na samym końcu materiał niezbędny do przygotowania warstwy zamykającej.

Ile kosztuje posadzka żywiczna?

Pocieszający jest fakt, że zazwyczaj im większymi rozmiarami cechuje się powierzchnia, na której ma zostać położona posadzka, tym cena za m² jest niższa. Dlatego bardziej opłaca się kłaść taką nawierzchnię w halach niż w przestrzeniach mieszkalnych.

W październiku 2022 roku koszt materiału szacuje się na kwotę od 140 do 200 zł/m². Tę dość znaczną rozbieżność powodują jakość kupowanych produktów, ich źródło, rodzaj, producent itd. Największy wpływ na cenę posadzki ma rodzaj żywicy, można bowiem wybierać nie tylko między poliuretanową bądź epoksydową. Znaczenie w kwestii kwoty do zapłaty ma również fakt, czy materiał jest przezroczysty, czy barwiony.

Kwoty obowiązujące w 2020 roku pokazują, że za żywicę poliuretanową w wersji kolorowej należy zapłacić przynajmniej 68 zł/m², natomiast w bezbarwnej już 114 zł/m². Barwiona żywica epoksydowa to koszt 44 zł/m², z kolei w przypadku chęci położenia materiału bezbarwnego trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 71 zł/m².

Kolejny element ceny to robocizna. Ta kwestia może się znacznie różnić w zależności od wielkości powierzchni, jej specyfiki, a także od użytych materiałów. Dzieje się tak, ponieważ jedne rodzaje żywicy schną szybciej, inne zaś wolniej. To z kolei wpływa na szybkość przygotowania całej posadzki oraz oddania jej do użytku. Koszt robocizny może wahać się nawet od 50 do 250 zł/m². Skąd taka różnica?

Tak duża rozbieżność głównie ma źródło we wspomnianym wcześniej czynniku, a więc w wielkości powierzchni. Dzieje się tak, ponieważ im większy metraż pomieszczenia, tym liczona jest mniejsza kwota obejmująca robociznę w przeliczeniu na m². Dlatego właściciele hal mogą zapłacić pracownikom mniej więcej 50-100 zł/m². Natomiast osoby posiadające domy lub mieszkania będą musiały się liczyć z kwotami rzędu 150-250 zł/m², jeśli obiekt budowlany nie ma zbyt imponujących rozmiarów.

Trzeba przyznać, że podane kwoty nie należą do niskich. Jednak ogrom osób jest gotowych wydać tyle pieniędzy na położenie posadzki żywicznej ze względu na jej liczne zalety. Solidność, wytrzymałość, łatwość w utrzymaniu czystości oraz estetyczny wygląd sprawiają, że tego typu nawierzchnia może być z powodzeniem eksploatowana przez wiele lat.

Posadzka żywiczna – postaw na prawdziwych fachowców

Aby kwota przeznaczona na położenie posadzki żywicznej okazała się dobrze spożytkowana, warto do tego typu pracy zatrudnić profesjonalistów. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że właściwe wykonanie tego typu nawierzchni wpływa na wiele czynników, dlatego oferujemy swoje fachowe usługi w tym obszarze.

Jako zespół tworzący firmę Regeneracja Posadzek już wiele lat świadczymy usługi obejmujące nie tylko kładzenie różnorodnych nawierzchni, ale również ich naprawę czy odświeżanie, a także malowanie na nich poziomych znaków. Dzięki kompleksowości proponowanej oferty oraz solidności w kwestii realizacji powierzanych nam zadań klienci mogą mieć pewność, że posadzka w naszym wykonaniu będzie spełniać swoje zadanie przez wiele lat.

Zachęcamy do skontaktowania się z naszym zespołem w celu poznania szczegółowych informacji dotyczących ceny posadzki żywicznej oraz innych opcji znajdujących się w ofercie.
Chcesz odmienić wygląd betonowej posadzki?


Zamów bezpłatną wycenę


Darmowa
prezentacja
5 lat
gwarancji

ZOBACZ TAKŻE