Strona główna Blog >Na czym polega polimeryzacja?

Na czym polega polimeryzacja?

Polimeryzacja podłóg jest niezwykle popularnym rozwiązaniem, które pozwala na znaczącą poprawę bezpieczeństwa na terenie hal magazynowych czy zakładów pracy. To skuteczna metoda, dlatego warto zdecydować się na nią w momencie, gdy chcemy zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pracownikom zakładu. Co to polimeryzacja i z jakich powodów stanowi opłacalne rozwiązanie?


Co to jest polimeryzacja podłogi?


Polimeryzacja podłogi, zwana inaczej akrylowaniem, to metoda polegająca na nałożeniu na posadzkę konkretnych, specjalistycznych substancji. Po wyschnięciu tworzą twardą oraz wytrzymałą na wszelkie uszkodzenia powłokę, co przyczynia się do wydłużenia żywotności posadzki.

To wieloetapowy proces wymagający użycia profesjonalnych preparatów, a także nowoczesnego sprzętu. Dlatego tak istotne jest, aby decydując się na jej wykonanie, zlecić je specjalistom posiadającym wysokogatunkowe urządzenia oraz środki. W wyniku tego możemy liczyć na uzyskanie pożądanych rezultatów, z których będziemy w pełni zadowoleni.


Na czym polega polimeryzacja podłogi? Co warto wiedzieć na jej temat?


Wiadomo już, co to jest polimeryzacja podłogi, jednak warto również poznać na jej temat więcej informacji. Możemy podzielić ją na poszczególne etapy, które należy wykonywać ze szczególną uwagą oraz dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Pierwszy etap obejmuje staranne doczyszczenie posadzki przy pomocy specjalistycznych maszyn. Jest to jeden z najważniejszych kroków, którym powinna zająć się profesjonalna firma. Na tym etapie wymaga się szczególnej dokładności oraz sumienności, co przełoży się na uzyskane efekty. Posadzka, na którą zostaną nałożone preparaty, powinna być całkowicie sucha, odtłuszczona i czysta. W przeciwnym razie możemy spotkać się z niewłaściwym wiązaniem się substancji polimeryzacyjnej, co wpłynie na powstanie widocznych na powierzchni skaz.

Drugi etap składający się na polimeryzację podłogi stanowi nakładanie warstw polimerowych. Ich liczba uzależniona jest od rodzaju oraz stopnia użytkowania posadzki. W wypadku powierzchni, które w szczególności narażone są na uszkodzenia, specjaliści stosują więcej substancji. Polimeryzacja betonu wymaga wcześniejszego zastosowania warstwy gruntującej, dzięki której podłoga będzie lepiej zabezpieczona oraz odporna.

Trzeci, a zarazem ostatni etap polimeryzacji podłogi to konserwacja. Pozwala na zachowanie walorów posadzki polimerowej przez długi czas. W wyniku tego powierzchnia będzie się wspaniale prezentowała, a także zachowa doskonałą odporność na uszkodzenia. Do konserwacji stosowane są specjalistyczne środki z zawartością polimerów. Produkty odznaczają się najwyższą jakością i skutecznym działaniem.


Czyszczenie posadzki betonowej – komu zlecić?


Czyszczenie posadzki betonowej jest niezwykle ważnym etapem polimeryzacji, który warto zlecić profesjonalistom. W naszej firmie świadczymy usługi na najwyższym poziomie, z których klient z pewnością będzie usatysfakcjonowany. Korzystamy z nowoczesnego, wysokiej jakości sprzętu, a także specjalistycznych, w pełni bezpiecznych preparatów. Pozwala nam to na uzyskanie najlepszych rezultatów w stosunkowo krótkim czasie.

Jesteśmy profesjonalistami, którzy do każdego powierzonego zlecenia podchodzą z dużym zaangażowaniem oraz odpowiedzialnością. W wyniku tego możemy jak najlepiej spełnić oczekiwania naszych klientów, co przekłada się na owocną współpracę. Zależy nam na budowaniu pozytywnych relacji z naszymi zleceniodawcami, ponieważ dbamy o przyjazną atmosferę, która jest niezwykle istotna i wpływa na zadowolenie z podjętej współpracy.

Jesteśmy również otwarci na kontakt z każdym klientem, dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości warto się z nami skonsultować. Posłużymy profesjonalnymi poradami oraz przekażemy przydatne informacje, dzięki którym podjęcie optymalnej decyzji nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. W wykonywanej pracy stawiamy na jakość oraz terminowość, co jest niezwykle istotne dla wielu korzystających z naszych usług osób.
Chcesz odmienić wygląd betonowej posadzki?


Zamów bezpłatną wycenę


Darmowa
prezentacja
5 lat
gwarancji

ZOBACZ TAKŻE