Strona główna Blog >Czym uzupełnić ubytki w posadzce betonowej?

Czym uzupełnić ubytki w posadzce betonowej?

Posadzka betonowa to jeden z najlepszych sposobów na stworzenie komfortowego podłoża w różnego rodzaju halach magazynowych, produkcyjnych, na parkingach czy w wielu innych przestrzeniach w przedsiębiorstwie. Wykonanie podłogi z betonu wiąże się z ogromem korzyści, co sprawia, że sporo właścicieli firm decyduje się na to rozwiązanie.

Zastosowanie betonowej posadzki to doskonały wybór ze względu na dużą wytrzymałość na różnego rodzaju czynniki. Niestraszne są jej opady atmosferyczne, skrajne i gwałtowne zmiany temperatur, wilgoć czy większość substancji chemicznych używanych na co dzień. Betonowa podłoga sprawdzi się w mocno eksploatowanych przestrzeniach, ponieważ wykazuje trwałość w obliczu czynników powodujących ścieranie bądź pękanie innych materiałów. Również silny nacisk obiektów o wysokiej masie zazwyczaj nie jest w stanie uszkodzić posadzki, jeśli została wykonana w sposób prawidłowy.

Czym wypełnić ubytki w betonie?

Czasami zdarza się, że posadzka przemysłowa pod wpływem intensywnej eksploatacji ulega większym lub mniejszym uszkodzeniom. W takiej sytuacji nie można zbagatelizować powstałych dziur bądź pęknięć, ponieważ często stanowią początek znacznie rozleglejszych ubytków. Z tego względu warto od razu po zauważeniu takiego uszkodzenia odpowiednio je wypełnić, by nie doprowadzić do rozprzestrzeniania się problemu.

Jak uzupełnić ubytki w posadzce betonowej?

Istnieje kilka metod samodzielnego wypełniania ubytków w posadzce betonowej. Pierwsza z nich obejmuje zalepienie powstałej dziury samodzielnie wykonaną zaprawą. Wystarczy zmieszać ze sobą cement, piasek oraz wodę w odpowiednich proporcjach, aby uzyskać odpowiedni materiał. To najprostszy, ale najmniej skuteczny sposób na wypełnienie ubytków w posadzce betonowej, ponieważ tak przygotowana zaprawa nie zawsze spaja się ze starym betonem.

Czym uzupełnić ubytki w betonie? Drugi sposób to wykorzystanie gotowej zaprawy, którą można kupić w każdym markecie budowlanym. W celu jej przygotowania należy podążać za wskazówkami umieszczonymi na opakowaniu. Wymieszaną masę wystarczy wlać do powstałych dziur, a ta powinna skutecznie je zakleić.

Najlepszą metodą na własnoręcznie wykonane wypełnienie ubytków w posadzce betonowej jest wykorzystanie specjalnych zapraw naprawczych. Tego typu produkty doskonale nadają się do zalepiania dziur czy pęknięć, ponieważ potrafią mocno zespoić się ze starym betonem, oddalając ryzyko wykruszenia się przygotowanego wypełnienia.

Bez względu na użyty materiał warto zastosować metodę nadlewania. Wyrobioną zaprawę powinno się nakładać warstwa po warstwie, czekając aż każda kolejna wyschnie. Wtedy wykonane wypełnienie ubytków powinno utrzymać się tam, gdzie zostało umieszczone, eliminując ryzyko powstania kolejnej dziury w tym samym miejscu.

Wypełnianie ubytków w posadzce betonowej – marka Regeneracja Posadzek

Mimo że różnego rodzaju dziury w posadzkach to dość powszechny problem, wiele osób nie czuje się na siłach, aby samemu zajmować się tego typu pracami. W końcu odpowiednie uzupełnienie powstałego ubytku rzutuje na trwałość betonu, a zatem oddalenie konieczności ponownego wykonania pracy w tym samym miejscu, w niedalekiej przyszłości. Właśnie takim osobom zapewniamy nasze usługi regeneracji posadzek.

Jesteśmy marką, która powstała po to, aby świadczyć pomoc w zakresie uzupełniania dziur w betonowych posadzkach. Dzięki temu nasi klienci mają pewność, że podłoga zyska kolejne lata użytkowania bez konieczności wylewania całego podłoża od nowa. Jako wykwalifikowany zespół doskonale wiemy, jak uzupełnić ubytki w posadzce betonowej. W tym celu stosujemy różnorodne techniki na sucho i mokro, w tym szlif (PS) czy eko szlif (PS). W trakcie pracy korzystamy jedynie ze sprawdzonych narzędzi, ponieważ jedynie niezawodny sprzęt pozwala osiągnąć zadowalające klienta efekty.

Wiemy, że prace związane z samodzielnym wypełnianiem ubytków mogą być kłopotliwe w przypadku niedoświadczonych osób. W związku z tym zachęcamy do kontaktu z nami. Nasz wykwalifikowany zespół fachowców z chęcią zajmie się problematyczną posadzką i przywróci jej pełną sprawność.
Chcesz odmienić wygląd betonowej posadzki?


Zamów bezpłatną wycenę


Darmowa
prezentacja
5 lat
gwarancji

ZOBACZ TAKŻE