Strona główna Blog >Jak szlifować beton?

Jak szlifować beton?

W zależności od rodzaju i wielkości powierzchni, która będzie poddawana szlifowaniu, skuteczne i przede wszystkim ekonomiczne mogą okazać się różne rozwiązania. Co ważne, poddawane takiemu działaniu mogą być zarówno nowe powierzchnie, jak i te już wcześniej użytkowane. Jakie techniki szlifowania betonu są najlepsze?

Jak szlifować beton? Szereg różnych możliwości

Szlifowanie betonu papierem ściernym nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, gdy planujemy wykonywać tę czynność całkowicie ręcznie i bez używania mniej lub bardziej dedykowanego do tego celu sprzętu. Papier ścierny o nawet największej gradacji bardzo szybko się zużyje, a samo działanie stanie się męczącą pracą. Rozwiązanie to może się sprawdzić jedynie przy naprawdę małych powierzchniach. Nawet wtedy należy liczyć się z tym, że niezbędne będą duże nakłady pracy, aby efekt był zadowalający.

Nieco lepszym sposobem na ręczne szlifowanie betonu jest zastosowanie do tego celu szlifierki kątowej. Można wyposażyć ją w dysk, do którego zamontujemy krążki ścierne z rzepem wykonane z papieru ściernego. Rozwiązanie to jednak jest mało ekonomiczne i wymaga ogromnych nakładów zarówno czasu, jak i pracy. W tym przypadku czynność ta będzie przebiegać nieco sprawniej, jednak nie zaleca się wykorzystywania tej metody do większych powierzchni. Co więcej, szlifierkę ręczną powinno się wyposażyć w specjalistyczną osłonę pyłową, a także odpowiednio podłączyć urządzenie do odkurzacza przemysłowego. W tym celu zastosować można także szlifierkę diamentową, która cechuje się mniejszym stopniem zużywania się niż papier ścierny.

Dwie główne metody szlifowania betonu – ręcznie i nie tylko

Podczas szlifowania betonu wykorzystać możemy różne metody. Wymienia się przede wszystkim dwa główne sposoby:

  • Sposób I – na sucho. Metoda ta sprawi, że zarysowania i ubytki w posadzce będą o wiele mniejsze niż w przypadku wykonywania tego działania na mokro. Jest to jednak dość mało efektywna metoda, a wykorzystywane narzędzia szlifierskie szybko się przegrzewają. Problem ten występuje w szczególności przy bardzo twardych powierzchniach. Praca ta także generuje bardzo dużo pyłu.
  • Sposób II – na mokro. Metoda numer 2 jest z kolei wydajniejsza, jednak powstałe zabrudzenia są trudniejsze to doczyszczenia. Podczas pracowania tym sposobem powstaje także dość sporo zarysowań i uszczerbków w betonie. Komuś, kto nie ma w tej kwestii doświadczenia, będzie trudno uzupełnić wszelkiego rodzaju ubytki powstałe podczas pracy.

Szlifowanie betonu ręczne jest trudnym zadaniem, dlatego właśnie działają na rynku profesjonalne firmy takie jak nasza. Zajmujemy się nie tylko polerowaniem posadzek betonowych, ale także regeneracją powstałych ubytków i usuwaniem zniszczonej warstwy zewnętrznej materiału, uzyskując przy tym niezwykle gładką powierzchnię.

Jak samemu szlifować beton? Chętnie pomożemy!

Jesteśmy zespołem specjalistów z zakresu zarówno konserwacji, jak czyszczenia i napraw posadzek betonowych. Wieloletnie doświadczenie na rynku pozwoliło nam się rozwinąć i zdobyć niezwykle ważne w tej branży umiejętności. Stale poszerzamy zakres naszych usług, a także inwestujemy w nowe technologie. Zajmujemy się kompleksowym szlifowaniem posadzek betonowych.

Działamy przy użyciu markowego sprzętu, innowacyjnych technologii, skutecznych preparatów, których działanie potwierdzono badaniami, i przede wszystkim stawiamy na doświadczonych specjalistów. Polecamy skorzystać z naszych usług szczególnie w przypadku, gdy szlifowanie betonu będzie się odbywało na większych metrażach. Jest to nasza specjalność, więc będziesz mieć pewność co do profesjonalnego wykonania usługi.

ZOBACZ TAKŻE